İnovasyon ve Teknoloji Bölümümüz rehberliğinde, "Hour of Code" kodlama haftasını okulumuzda çeşitli etkinliklerle kutladık!🎉
Öğrencilerimiz, teknoloji derslerinde bilgisayar biliminin temel kavramları olan algoritma, makine öğrenimi, yapay zekâ, görüntü işleme, problem çözme gibi konular üzerinde çalışmalar yaptılar.👩💻👨💻
5. sınıf öğrencilerimiz "Yapay Zekâ" ve "Makine Öğrenmesi" kavramlarını tanıyarak, code.org web sayfası üzerinden yapay zekâ temalı çeşitli kodlama etkinliklerini tamamladılar.⌨️
6. sınıf öğrencilerimiz Scratch programını kullanarak hava, su, toprak ve gürültü kirliliğine dikkat çekmek üzere çevre sorunlarına yönelik animasyonlar hazırladılar.🖥️
![](https://lh7-us.googleusercontent.com/UjMYCB5NqGlzZwbX-KKtyYD4ylJULRpjot34pnMeQDBw0eTzDhU0wKgmcgALPDpkQCmLxB7l_a3I5M0DfkGxSwwPWz_WpXxDNowmrakwzrxB-OO4QExuaedhrLpPRmvTQp0-P5vubhZqs2E=s2048)
7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz ise Python programlama dilini kullanarak Silent Teacher web aracı ile kodlama etkinliklerine katıldılar.